![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9961268
*
nr 996 1268
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Aldo Altomare (f. 1923), fyrverkeri, signerad, 43x69
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2015
kl 20:36:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 23:37:28
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare fyrverkeri olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Aldo Altomare
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
nr 996 1268
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, Aldo Altomare (f. 1923), fyrverkeri, signerad, 43x69
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 23:37:28 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare fyrverkeri olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43